Egipt | Egipt - wycieczki, wczasy wakacje | e-blogi.pl
Egipt 2010-10-21

W czasach starożytnych Egipt był jednym z najpotężniejszych imperiów starego świata, pomimo niesprzyjających warunków naturalnych.
Kraj tenbył położony w strefiegorącego klimatu zwrotnikowego. Tylko tereny położone przy Morzu Śródziemnym cechuje klimat wilgotny. Różnice temperatury w porze gorącej mogą przekraczać 40stopni Celsjusza.  Deszczowe dniw tym państwie występują sporadycznie.
Na obszarze Egiptu leżydruga, co do wielkości rzeka świata - Nil. Ma ona wraz z dorzeczami ok.6 tysięcy kilometrów długości. Ujście Nilu pozostaje zielone i poprzecinane madami.
Niestetyobszary pustynne zajmują większą część tego państwa. Rzeka Nil naturalnie dzieli Egipt na dwie części. Na zachód leży Pustynia Libijska. Pustynia Wschodnia dociera, aż do półwyspu Synaj. Na południu półwyspu znajdują się umiarkowane góry. To w tym miejscuzlokalizowany jest największy szczyt Egiptu - Góra św. Katarzyny. Półwysep Synaj to również niesamowita flora i fauna. Nurków zainteresują dziewicze rafy koralowe.Wybrzeża są w Egipcie bardzo odmienne. Północe obszary cechują piaszczyste, długie plaże. Im dalej na południe tym plaże stają się bardziej żwirkowe. Wszędzie natomiast występują przepiękne rafy koralowe. W wodach Morza Czerwonego można spotkać delfiny, ośmiornice, dugongi. http://www.prawniczyranking.eu/adwokat-maciej-organisciak-kancelaria-adwokacka-lodz/
Wybrzeże północne jest wielce niepowtarzalne. Tworzy je dużo piaszczystych plaż. Wybrzeże Morza Czerwonego jest czasami skaliste, ale morze jest bogate w popularne rafy koralowe. Wczasy w Egipcie dla podróżnych z kontynentu europejskiego są niejednokrotnie wielce niezwykłym przeżyciem. Dla ludności tego państwa wszelkie ich zabytki są normalne. Większość żyje w Delcie Nilu. Kair jest największym miastem w całej Afryce. Co się dotyczy Religi panującej na terenie tego państwa jest nią muzułmanizm, a później chrześcijaństwo koptyjskie. Kultura oraz sztuka egipska są jedyne w swoim rodzaju. Wszystkie filary oraz kolumny wywodzą się właśnie z Egiptu.


Dodaj komentarz


klejeto 2010-10-21

chciałbym kiedyś do egiptu sie wybrać
mam nadzieję ze nie tylko o egipcie bedzie
zapraszam na mój blog
klejeto

e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]